Δύσκολο απόγευμα για τον ΠΑΣ Σφακιωτών που ηττήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας από τον ΠΣ Πρέβεζας με σκορ 3-0. Οι γηπεδούχοι δέχτηκαν γκολ με το “καλημέρα” (στο 2′ Χαϊδάκης 1-0), σε ένα πρώτο ημίχρονο που είχε ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Ο Ντέτσικας ήταν αυτός που πέτυχε το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο για την μείωση του σκορ (στο 68′ ο Ι. Βακουφτσής είδε τον Κότση να απομακρύνει σε κόρνερ το σουτ που επιχείρησε), ενώ το τελικό 3-0 σημειώθηκε από τον Πάσχο στο 88′ (σουτ έξω από την περιοχή).
Διαιτητικό τρίο: Μπαΐλης, Μπάρκας, Κούτρα
ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ (Δ. Κονιδάρης): Παππάς, Γεωργάκης, Βουλγαρίδης (25′ Ε. Καρτάνος), Σταματίου, Σ. Βακουφτσής, Καρύδης, Κτενάς, Ι. Βακουφτσής, Κάλλιας, Γαζής (85′ Θεριανός), Βασιλάκης (77′ Φίλιππας).