Στην Γ’ φάση του θεσμού του Κυπέλλου βρίσκεται πλέον ο Παλλευκάδιος που νίκησε την Πλαγιά με σκορ 3-2. Το τελικό αποτέλεσμα παραπέμπει σε ντέρμπι, εντούτοις το ματς δεν ήταν τέτοιο αφού οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην επίτευξη των γκολ μετά το 85′. Το δοκάρι του Καταγή σε σουτ του Ορφανού στο 2ο λεπτό απέτρεψε το γκολ, στο 25′ όμως ο ίδιος παίκτης αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Κοκόλη και πέτυχε το 1-0. Στο 37′ ήταν η σειρά του Φέτση να βρει δίχτυα, καθώς με δυνατό βολέ νίκησε τον γκολκίπερ της Πλαγιάς και πέτυχε το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Ο Ορφανός στο 52′ σιγούρεψε περισσότερο την πρόκριση των γηπεδούχων, αφού με ψηλοκρεμαστό πλασέ σημείωσε το 3-0. Η Πλαγιά αντέδρασε αργά. Μείωσε σε 3-1 στο 86′ με τον Β. Μωραΐτη, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 89′ πέτυχε το το τελικό 3-2.
Διαιτητικό τρίο: Μπαΐλης, Κωνσταντίνου, Πάσχος
ΠΑΛΛΕΥΚΑΔΙΟΣ (Γ. Κατηφόρης): Τρανουλίδης, Τσελάι, Μπαλή, Καταγής, Βλάχος, Φλούδας (60′ Μπάλτσας), Χ.Ζ. Κοκόλης (65′ Σπανός), Στεριώτης, Φέτσης, Ορφανός (51′ Καλογέρης), Φωτεινός.