“Διπλό” πρόκρισης για τον Απόλλωνα που νίκησε στο Θεσπρωτικό τον τοπικό Κεραυνό με σκορ 2-1. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο την πρόκριση, στην οποία έφτασαν σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Το 0-1 πέτυχε ο Τσαπόκου στο 35′ με κοντινό πλασέ, ενώ ο Απόλλων έφτασε και σε δεύτερο γκολ στο 51′. Ο Κούρτης πραγματοποίησε σέντρα σουτ, στην πορεία της μπάλας κινήθηκαν ο γκολκίπερ του Θεσπρωτικού και ο Σταύρου, ωστόσο κανείς δεν βρήκε την μπάλα η οποία κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων για να γίνει το 0-2. Το τελικό 1-2 επιτεύχθηκε με πλασέ στο 76′. Οι φιλοξενούμενοι που μετά την λήξη ευχαρίστησαν τους ανθρώπους του Θεσπρωτικού για την άψογη φιλοξενία, είχαν και ένα χαμένο τετ α τετ με τον Μεϊντάνη στο πρώτο ημίχρονο.
Διαιτητικό τρίο: Ρίππης, Ν. Ρούσσος, Μαυροκέφαλου
ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΛ (Π. Μεϊντάνης): Καράμπαλης, Σολδάτος (60′ Μπρατζουκάκης), Προκόπης, Παπαδήμας, Πολίτης, Καλδάνης, Σκληρός (46′ Αντύπας), Μεϊντάνης (66′ Ρομποτής), Κούρτης, Σταύρου, Τσαπόκου.