Σαν σε προπόνηση ο Παλλευκάδιος, “καθάρισε” εύκολα τα Παλιάμπελα και έφτασε τους 7 βαθμούς μετά την διεξαγωγή της τρίτης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι εκτός από τα πέντε γκολ, δημιούργησαν και έχασαν αρκετές ακόμα ευκαιρίες, με την επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια να παίζει το ρόλο της. Μόλις στο 5′ Ο Ορφανός σημείωσε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (ανατροπή Τσελάι). Στο 18′ ο Χ.Ζ. Κοκόλης με πλασέ πέτυχε το 2-0, ενώ στο 28′ ο ίδιος αστόχησε από πλεονεκτική θέση. Στο 35′ ο Χ.Ζ. Κοκόλης πάσαρε στον Χ.Σ. Κοκόλη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε για το 3-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Η αδυναμία των Παλιαμπέλων να επιτεθούν, αλλά και το σκορ ήταν δύο στοιχεία που βοήθησαν τους γηπεδούχους να ρίξουν το ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, κατά την διάρκεια του οποίου ωστόσο πέτυχαν δύο ακόμα γκολ. Σκόρερ ο Νίκος Πετούσης, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 48′ (4-0) και στο 84′ (από λάθος του τερματοφύλακα διαμόρφωσε το τελικό 5-0). Οι γηπεδούχοι είχαν και ένα δοκάρι (οριζόντιο) σε προσπάθεια του Ορφανού στο 54′.
Διαιτητικό τρίο: Ρίππης, Μπάκος, Τζίμας.
ΠΑΛΛΕΥΚΑΔΙΟΣ (Γ. Κατηφόρης): Τρανουλίδης, Τσελάι (46′ Καλογέρης), Σπανός, Καταγής, Βλάχος, Μπαλή (46′ Πετούσης), Φλούδας, Φωτεινός, Χ. Ζ. Κοκόλης, Χ. Σ. Κοκόλης, Ορφανός (55′ Μπάλτσας).