Ένα πολύ καλό ματς παρακολούθησαν οι λιγοστοί θεατές που βρέθηκαν στην κερκίδα του Δημοτικού Σταδίου, καθώς είδαν έξι γκολ και αρκετές καλές ενέργειες από τους παίκτες και των δύο ομάδων. Ο Παλλευκάδιος που πήρε ένα ακόμα “τρίποντο” διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, όπου συγκατοικεί με την ομάδα της Πάργας. Η Βόνιτσα που πραγματοποίησε καλό πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο δεν κατάφερε να ακολουθήσει στον ρυθμό που έδωσε η γηπεδούχος ομάδα. Στο 22′ ο Πετούσης με σουτ έδωσε το προβάδισμα στον Παλλευκάδιο (1-0), εντούτοις η Βόνιτσα αντέδρασε γρήγορα. Ο Παππάς με κεφαλιά στο 28′ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στη συνέχεια τα λάθη στο μεσοαμυντικό κομμάτι των γηπεδούχων, έδωσαν την ευκαιρία στην Βόνιτσα να δημιουργήσει ευκαιρίες, αλλά και να φτάσει σε δεύτερο γκολ. Στο 31′ ο Παππάς και πάλι, αφού πέρασε και τον Τρανουλίδη, με σουτ σημείωσε το 1-2. Το γκολ του Φλούδα με βολέ στο 41′ (έπειτα από πάσα του Χ.Ζ. Κοκόλη) έφερε το ματς στα ίσα (2-2) και έδωσε ώθηση στην γηπεδούχο που μπήκε… φουριόζα στην επανάληψη. Έτσι στο 48′ ο Καταγής με κεφαλιά έπειτα από στημένη μπάλα, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (3-2), ενώ οκτώ λεπτά αργότερα (56′), μία νέα κεφαλιά του αρχηγού των γηπεδούχων έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ορφανού, διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Στα λεπτά που απέμεναν οι γηπεδούχοι πίεσαν και για πέμπτο γκολ, παρ’ όλα αυτά δεν βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα του Παχή.
Διαιτητικό τρίο: Ρίππης, Κούτρα, Ντόμαρης.
ΠΑΛΛΕΥΚΑΔΙΟΣ (Γ. Κατηφόρης): Τρανουλίδης, Τσελάι, Στεριώτης, Καταγής, Βλάχος, Φλούδας, Ορφανός (74′ Φωτεινός), Καλογέρης, Πετούσης (52′ Φέτσης), Χ. Ζ. Κοκόλης, Χ. Σ. Κοκόλης (80′ Περδικάρης).