Τρία ήταν τα φιλικά που είχαν λευκαδίτικο ενδιαφέρον το απόγευμα της Τετάρτης. Σε αυτό που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο, ο Τηλυκράτης επικράτησε με σκορ 2-1 της Πλαγιάς. Για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν στο 12′ και πέτυχαν το δεύτερο γκολ στο 50′, σκόραραν ο Καλογερής και ο Ο. Λούζης. Ενδιάμεσα είχε ισοφαρίσει για την Πλαγιά ο Γ. Μωραΐτης. Σε ματς που έγινε στο γήπεδο Σφακιωτών, ο τοπικός ΠΑΣ με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο νίκησε με σκορ 3-0 την Καρυά που αγωνίστηκε με παίκτες που δεν είχαν πάρει πολλά λεπτά συμμετοχής στα δύο πρώτα φιλικά. Η ομάδα του Τάκη Κονιδάρη σημείωσε γκολ με τους Γ. Κτενά, Σκιαδαρέση και Καρτάνο. Ο Παλλευκάδιος που βρέθηκε στο Λούρο για το ματς με τον τοπικό Θρίαμβο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 55ο λεπτό (1-0), και ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα με σουτ του Ρ. Τσελάι. Τέλος, σε δυνατό φιλικό που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας, ο Άγιος Θωμάς (Πρέβεζα) αναδείχτηκε ισόπαλος χωρίς γκολ με το Καναλάκι.