Πέντε γκολ και τέσσερις κόκκινες κάρτες συνέθεσαν το πλούσιο μενού του αγώνα που έγινε στο γήπεδο Σφακιωτών. Ο ΠΑΣ μετά από τρεις σερί ισοπαλίες στην έδρα του, ηττήθηκε με 3-2 από την ΑΕ Πρέβεζας, γνωρίζοντας έτσι την πρώτη ήττα στο “σπίτι” του για την φετινή σεζόν. Η ΑΕΠ προηγήθηκε στο 15′, με την μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό και να καταλήγει στα δίχτυα μετά από σέντρα στην περιοχή του Παππά (0-1), ωστόσο στο 22′ ο Ι. Βακουφτσής σέντραρε και ο Γ. Κτενάς με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που διατηρήθηκε έως την λήξη του ημιχρόνου. Οι παίκτες του ΠΑΣ κατάφεραν στα πρώτα λεπτά της επανάληψης να φτάσουν στην πλήρη ανατροπή (2-1 στο 50′) με σουτ του Ζάτσε ύστερα από σέντρα του Γαζή, οι της ΑΕΠ όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Με απευθείας κόρνερ του Περικλή Σπυράκου σημειώθηκε το 2-2 στο 66′, ενώ στο 78′ ο Βουλγαρίδης με δεύτερη κίτρινη έφυγε για τα αποδυτήρια αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Στο 85′ σημειώθηκε το τελικό 2-3, ενώ ακολούθησαν τρεις ακόμα κόκκινες κάρτες (απευθείας λόγω σύρραξης) στους Στρ. Γαζή (ΠΑΣ), Ε. Ζέρη (ΑΕΠ) και Κόκκαλη (ΑΕΠ).
Διαιτητικό τρίο: Π. Φραγκούλης, Τσόγκας, Μπάκος
ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ (Δ. Κονιδάρης): Παππάς, Γεωργάκης, Γαζής, Πλαστουργός, Σερδινιάρης (90′ Βασιλάκης), Σ. Βακουφτσής, Ζάτσε, Κάλλιας, Κονιδάρης (61′ Πολυδωρόπουλος), Κτενάς, Ι. Βακουφτσής (Ι. Βουλγαρίδης).