Εύκολο έργο είχε ο πρωτοπόρος Ερμής Καναλίου στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής (διεξήχθη Τετάρτη λόγω των Βουλευτικών εκλογών της Κυριακής), έτσι παρέμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας του Α’ ομίλου της Β’ Κατηγορίας. Νίκη με την “ψυχή στο στόμα” για την Κατούνα που έφτασε στο 1-0 με γκολ του Δημήτρη Ζακυνθινού στο 89′, ενώ ο Άγ. Πέτρος επέστρεψε στις νίκες με το 2-0 απέναντι στους Ίωνες και διατηρήθηκε στην τρίτη θέση (στην ισοβαθμία υπερτερεί η Κατούνα). Στην Πάλαιρο “έσπασαν καρδιές”, μιας και στο μεγάλο ματς της αγωνιστικής, ο Οδυσσέας που ήξερε ότι με άλλο αποτέλεσμα θα έχανε πολλές από τις ελπίδες που έχει για να πλασαριστεί στην τριάδα, με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά ανέτρεψε το εις βάρος του 1-0 και νίκησε με 2-1. Το μέγεθος της αξίας της νίκης της ομάδας του Χρήστου Βάννα, δεν μπορεί να υπολογιστεί προς το παρόν, αν η συνέχεια όμως είναι η ανάλογη, εύκολα θα χαρακτηριστεί το σημείο “κλειδί” στην οικονομία του πρωταθλήματος. Για τον Οδυσσέα ισοφάρισε ο τερματοφύλακας Θερμός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (στο 85′), ενώ το 1-2 διαμόρφωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Κούρτης (στο 90′). Αξίζει να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις η ομάδα της Παλαίρου απώλεσε δύο κλασσικές ευκαιρίες για να αποφύγει την ήττα, ο Θερμός όμως φώναξε “παρών” και επέτρεψε στην αποστολή του Οδυσσέα να πανηγυρίσει το σπουδαίο “διπλό”. Στο αρχείο που ακολουθεί μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής, την βαθμολογία μετά από 14 αγώνες, αλλά και το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 1 Φεβρουαρίου: Β’ ΕΠΣ Π-Λ 14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ