Με νίκες συνέχισε η Νίκη Λευκάδας την προετοιμασία της, στις φιλικές αναμετρήσεις που έδωσε κόντρα στον Σπόρτιγκ Nobell στο Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης μας.

Στον πρώτο αγώνα το απόγευμα της Παρασκευής 21/9 η ομάδα μας πάτησε γκάζι από το δεύτερο δεκάλεπτο και έφτασε σε εύκολο ”ροζ φύλλο” με σκορ 67-47. Στον αγώνα του Σαββάτου 22/9 το παιχνίδι ήταν πολύ πιο κλειστό, με κυρίαρχες τις άμυνες, με την Νίκη να επικρατεί στις λεπτομέρειες με σκορ 50-47.

Και στις δύο αναμετρήσεις δεν αγωνίστηκαν για την ομάδα μας η Whitney Knight λόγω μιας μικρής μόλυνσης στο μάτι και η Ελένη Σύρρα λόγω ενός μικροτραυματισμού.

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/9: ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ NOBELL 67-47

Δεκάλεπτα: 13-17, 27-19, 42-29, 67-47

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Ε. 16, Τσινέκε Κ. 11, Μπάλτσα, Παπαμιχαήλ 14, Αρώνη, Μπαλτά 5, Σύρρα, Πολίτη, Γουόκερ 7, Στιεπάνοβιτς 10, Κοντογεώργου 4

Σπόρτιγκ Nobell (Σόφτσης, Παππάς): Μούκα, Ζυκάι, Κουγιάνου, Γιαννέλη 12, Σαλιάι 3, Κουκ 11, Κριμιτζά, Γκουντρό 10, Μαγγίνα 4, Φουράκη 7

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/9: ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ NOBELL 50-47

Δεκάλεπτα: 17-13, 26-27, 41-39, 50-47

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Ε. 8, Τσινέκε Κ. 8, Μπάλτσα, Παπαμιχαήλ 6, Αρώνη, Μπαλτά 8, Σύρρα, Πολίτη, Walker 15, Stjepanovic 5, Μαρίνη, Κοντογεώργου

Σπόρτιγκ Nobell (Σόφτσης, Παππάς): Μούκα, Ζυκάι, Κουγιάνου, Γιαννέλη 5, Σαλιάι 1, Κουκ 16, Κριμιτζά, Γκουντρό 13, Μαγγίνα, Φουράκη 12