Βελτιωμένη συγκριτικά με το πρώτο της φιλικό εμφανίστηκε η Καρυά στο κυριακάτικο ματς με αντίπαλο την Βόνιτσα. Η εικόνα των γηπεδούχων ήταν καλή στο πρώτο 45λεπτο, καλό ρυθμό είχε και η Βόνιτσα, ωστόσο στο δεύτερο εξαιτίας κυρίως των αλλαγών εκατέρωθεν ο ρυθμός έπεσε. Και τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Η γηπεδούχος Καρυά ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ, καθώς προηγήθηκε με γκολ που σημειώθηκε από προσπάθεια του Παν. Χαλκιόπουλου (1-0). Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να φτάσουν σε δύο γκολ (το ένα προήλθε από ωραία αντεπίθεση και το δεύτερο ξεκίνησε από κόρνερ), που τους βοήθησαν να φτάσουν στη φιλική νίκη με σκορ 2-1. Επόμενο προγραμματισμένο φιλικό για την Καρυά είναι αυτό που θα γίνει την ερχόμενη Τετάρτη με αντίπαλο τον ΠΑΣ Σφακιωτών.