Γράφει ο Γιώργος Δευτεραίος

ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗ – ΟΔΥΣΣΕΑΣ = 2-0

Με ήττα έκανε πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας ο Οδυσσέας. Η ομάδα του Νυδρίου ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την Βαλανιδοράχη, ενώ η όποια βελτίωσή της στο δεύτερο 45λεπτο δεν στάθηκε αρκετή για να την βοήθησε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση. Οι γηπεδούχοι με σκόρερ τον Π. Νόνα στο 14′ πήραν το προβάδισμα (1-0), ενώ στο 22′ ο Παππάς με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Η αλλαγή της αγωνιστικής εικόνας του Οδυσσέα στο δεύτερο ημίχρονο είχε ως αποτέλεσμα την δημιουργία ευκαιριών, ωστόσο οι Ι. Γαζής και Χρυσοβιτσάνος δεν τις εκμεταλλεύτηκαν για να μειώσουν το σκορ. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 81′ αποβλήθηκε ο Ευθυμίου.

ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗ (Τ. Κασκάνης): Τσοβίλης, Νικολάου, Α. Μήτος-Κώτσης, Παππάς, Π. Νόνας, Σουπέ, Ι. Μήτος-Κώτσης, Ευθυμίου, Τζίμας, Κοντοδήμας, Τσεκούρας.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Χ. Βάννας): Κυριακίδης, Χοτζάι (25′ Πολίτης), Μανωλίτσης, Γεωργάκης (82’Αργυρός), Παππάς, Καλογέρης, Ζουριδάκης (55′ Χρυσοβιτσάνος), Θειακός, Γαζής, Σταύρου, Καρτάνος (46′ Ταξιαρχιώτης).